CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022

Malta Festival Poznań na bis w Koninie 2022
Przedszkole Biały Konik nr 4 w Koninie oraz Klubokawiarnia NOT CKiS-DK OSKARD

Malta Festiwal na Bis w Koninie to kolejna już odsłona poznańskiego Festiwalu w naszym mieście, a co za tym idzie będzie teatralnie i muzycznie.

W tym roku spotykamy się 1 lipca w dwóch przestrzeniach naszego miasta!

Dzień rozpoczniemy od spektaklu dla najmłodszych! W Przedszkolu „Biały konik” numer 4 w Koninie zaprezentujemy „Opowieść o drzewie” Teatru Hipopo Pam. Spektakl to dźwiękowa bajka dla najmłodszych. Ciepła, pełna metafor opowieść o przyjaźni, wzajemnej pomocy, różnorodności, trosce o przyrodę. Niesie ważny przekaz: nie jesteśmy na świecie sami. Jesteśmy częścią większej całości, o którą trzeba dbać. Wzajemna pomoc i wspólne działanie są potrzebne, by osiągnąć harmonię i pełnię szczęścia. W spektaklu artyści przywołują tematy dbania o przyrodę, segregacji śmieci, przyjaźni i współpracy. Drzewo może być bardzo, bardzo duże bądź też całkiem małe, ale od samego początku stanowi część lasu. Życie każdego, nawet największego drzewa zaczyna się od maleńkiego nasionka. Opowieść o drzewie również zaczyna się od nasionka, które miało szczęście, ponieważ upadło do małego zagłębienia w bardzo żyznej ziemi. Twórcy przywołują dźwięki lasu, zachęcając widzów do wspólnego działania – wydawania dźwięków lub wykonywania prostych ruchów.

Teatr Hipopo Pam swoimi spektaklami nawiązuje do wielowiekowej tradycji opowiadania historii. Chętnie sięga do opowieści związanych ze światem przyrody, szukając jego połączeń ze światem ludzi. Tłem, a często głównym bohaterem narracji są dźwięki, wydobywane zarówno z instrumentów elektronicznych, jak i w sposób nietradycyjny z innych instrumentów bądź przedmiotów. Aktorzy włączają do wspólnego działania młodych widzów, proponując zabawy z dźwiękiem i ruchem.

Wieczorem natomiast spotkamy się z Misią Furtak. Na Malcie artystka zagra utwory ze swojej najnowszej płyty Wybory, o której pisze tak: „To nie jest album »polityczny«. Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 – stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?”.

Misia Ff, czyli Misia Furtak – kompozytorka, autorka, wokalistka i basistka, laureatka Paszportu Polityki z zespołem très.b w kategorii muzyka popularna za 2012 r., Fryderyka w kategorii debiut roku oraz Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Od 2005 r. przez osiem lat współtworzyła zespół tres.b, w którym współpracowała z gitarzystą Olivierem Heimem i perkusistą Thomasem Pettitem. Wydali gorąco przyjęte albumy „The Other Hand” (2010) i „40 Winks of Courage” (2012). Dla Furtak szczególnie ważna była ta ostatnia płyta, bo po raz pierwszy sama skomponowała część utworów. Po zawieszeniu działalności zespołu Furtak rozpoczęła karierę solową, m.in. jako Misia Ff. W 2016 r. wystąpiła gościnnie na płycie „Chaos pełen idei” polskiego kontrabasisty Wojtka Mazolewskiego. Album otrzymał status złotej płyty. W 2019 r. już jako Misia Furtak wydała płytę Co przyjdzie? Album znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt 2019 r. tygodnika „Polityka” i „Gazety Wyborczej”.

Zaproszeni artyści i artystki, w ramach Festivalu Malta, w swoich najnowszych projektach muzycznych odnoszą się do kwestii kryzysu klimatycznego, potrzeby wolności, łamania praw człowieka, decyzyjności i odpowiedzialności za obecny kształt rzeczywistości, wykluczania grup marginalizowanych. Chcemy oddać głos twórczyniom i twórcom, którzy zwracają uwagę, jak ważne jest niebycie obojętnym.

Koncert odbędzie się również 1 lipca 2022 roku o godzinie 21:00 w klubokawiarni NOT w CKiS-DK Oskard.

 

Program Malta na BIS

 

01/07/2021 START: 11:00

Spektakl dla dzieci „Opowieść o drzewie” Teatr Hipopo Pam

Przedszkole „Biały konik” numer 4 w Koninie

 

01/07/2022 START: 21:00

Misia Furtak

Klubokawiarnia NOT CKiS-DK OSKARD

Bezpłatna wejściówka w kasie Oskardu

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Pimi z krainy tygrysów
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Mumie
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ