CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

MDK w Koninie zaprasza na widowisko teatralne "Opowieść nie tylko wigilijna"

MDK w Koninie zaprasza na widowisko teatralne "Opowieść nie tylko wigilijna"
Co prawda czas świąt Bożego Narodzenia już dawno za nami i pewnie realizacja „Opowieści nie tylko wigilijnej” w kwietniu może wydawać się dziwnym pomysłem, ale czas kiedy pracowaliśmy nad spektaklem był czasem „dziwnym”, niezwyczajnym, pandemicznym. I właśnie z tych „pandemicznych powodów” nie udało się nam pokazać na scenie naszego spektaklu w grudniu. Jednakże pamiętajmy, że jest to opowieść „nie tylko” wigilijna, a przekaz spektaklu jest uniwersalny.

„Opowieść nie tylko wigilijna” to widowisko teatralno-muzyczne inspirowane „Opowieścią wigilijną” Ch. Dickensa. Przedstawienie opowiada historię z życia współczesnych nastolatków. Podobnie jak u Dickensa rzecz dzieje się czasie przedświątecznym. Bohaterką jest dziewczyna, dla której pieniądze i sukces życiowy są najważniejsze. Będąc zamożną potrafi złośliwie wykpiwać słabszych rówieśników. Jej rodzice, zapracowani biznesmeni, nie mają dla niej czasu nawet w święta, co jest powodem jej frustracji i smutku. Bohaterka spędza wigilię w samotności i wtedy… Co wtedy?

Jeśli chcecie wiedzieć, co się wtedy wydarzyło – wystarczy 20 kwietnia o godzinie 17.30 odpalić komputer i na portalu LM.pl lub na MDK-owskim Facebooku obejrzeć transmisję spektaklu prosto z nowej sceny w CKiS „Oskard”. Zapraszamy!

Scenariusz i reżyseria – Jarosław Sparażyński
Muzyka – Michał Jankowski, Teksty piosenek –  Mariusz Urbaniak
Aranżacja – Robert Goździewicz
Przygotowanie wokalistów – Sylwia Dziardziel
Kostiumy scenografia i multimedia – Krystyna Rubaszek, Marta Kornalska
Światło – Krzysztof Kaczmarek
Realizacja dźwięku – Mateusz Górski
Realizacja transmisji – Tristan Tomczak
Inspicjenci – Krystyna Rubaszek, Olga Marcinkowska, Tomasz Buszkiewicz

Występują: Wiktoria Krakowska, Mikołaj Kurtas, Natalia Radke, Wiktoria Wielińska, Agnieszka Zalewska, Klaudia Wagner, Michalina Adamczak, Natalia Wolska, Aleksandra Waszak, Małgorzata Klimaszewska, Florentyna Witkowska, Zofia Kałużna, Jagoda Łasińska (Fundacja „Otwarcie”) oraz w roli rodziców: Małgorzata Zasadzka i Wojciech Kajzer. W spektaklu wykorzystano film zrealizowany przez Pawła Pachulskiego z udziałem podopiecznych i wolontariuszy Fundacji „Podaj Dalej”

transmisja na żywo na portalu LM.pl oraz YouTube LM.pl , a także na Facebook’u : LM.pl; MDK Konin; Konin. Tu płynie energia; Epicentrum Kultury oraz Fundacji Podaj Dalej.

Źródło informacji:www.mdkkonin.pl
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ