CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Młodzi artyści z KDK w Koninie zapraszają na wernisaż

Młodzi artyści z KDK w Koninie zapraszają na wernisaż
Plastycy z Konińskiego Domu Kultury zapraszają na wernisaż ,, Nasi twórcy”. Spotkanie z twórcami z Atelier KreDKa odbędzie się 5 czerwca.

Na wystawie KreDKi zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac artystów w wieku od 6 do 19 lat.
- To ogromne wydarzenie dla artystów. Do wernisażu przygotowują się jak do gali oscarowej - mówi Katarzyna Mijakowska, artysta plastyk, instruktor Atelier KreDKa w KDK.

5 czerwca zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac. Część z nich powstała podczas warsztatów artystycznych, które udało się zorganizować w czasie pandemii. Reszta to wynik pracy plastyków z KreDKi w swoich domowych pracowniach.

- Chęć tworzenia, energia, którą dzieciaki chciały z siebie wyrzucić podczas pobyty w domach, zaprezentowana jest w obrazach. Zauważyłam, że rozkwitła kreatywność młodych ludzi, dlatego tak bardzo cieszę się na spotkanie z nimi - dodaje Katarzyna Mijakowska.

Prace młodych plastyków zobaczymy w dwóch miejscach: w galerii Strefa K oraz na ekranie Kina Centrum. Dzięki temu pokazane zostaną obrazy wszystkich uczestników warsztatów KreDKi
- To szczególnie ważne dla najmłodszych artystów. Po raz pierwszy ich dzieła będą mogli publicznie zobaczyć nie tylko rodzice – stwierdza z dumą instruktor Mijakowska.
 
Wystawa ,,Nasi twórcy”
5 czerwca, godz. 14.00
Sala Kina Centrum KDK i Strefa K
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Filmowe Poranki: Strażak Sam tylko w kinie Helios
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek.
Szkolenie dla wolontariuszy schroniska dla zwierząt w Koninie
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie o po...
Muzeum Bardów. Marcin Styczeń w Koninie
Bilety w sprzedaży już od 20 października. Zapraszamy!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ