CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Moc jazzowego Festiwalu – JAZZONALIA w nowym terminie

Moc jazzowego Festiwalu – JAZZONALIA w nowym terminie
Ten dźwiękowy zawrót głowy od 11 do 13 czerwca będzie zasługą mocnego kobiecego składu, ekscentrycznej formacji złożonej z samych Mitchów, wirtuoza pianistyki jazzowej i dużej dawki nowoczesnego jazzu zabarwionego hip-hopem i etno. Dodatkowych emocji dostarczą jazzowe kino konesera i wystawy fotografii Anety i Macieja Kaników. W muzycznych podróżach potowarzyszy nam dziennikarz, fotograf, producent Marcin Kydryński, który będzie gospodarzem tegorocznego Festiwalu.
 
A jaki jest jazzowy rozkład jazdy? Zaczynamy koncertem 23-letniej Kingi Głyk uważanej za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Kwartet zaprezentuje materiał z najnowszego, już entuzjastycznie przyjętego albumu „Feelings”.
 
Następnie usłyszycie zespół, który gra już 17 lat, ma na koncie 7 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Mitch & Mitch współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych. Szczególna okazała się współpraca ze wspaniałym polskim piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim, która zaowocowała albumem „1976: A Space Odyssey”, który cieszył się ogromną popularnością i zdobył dwa Fryderyki. Ten wieczór za sprawą wyjątkowego filmu dokumentalnego zakończycie w Nowym Orleanie, wsłuchując się w muzykę tego niezwykłego miasta.
 
Sobotę spędzicie z kobiecym kwintetem O.N.E., czyli wybitnymi przedstawicielkami młodego pokolenia: Moniką Muc – saksofonistką, Dominiką Rusinowską – skrzypaczką, Polą Atmańską – pianistką i kompozytorką, Kamilą Drabek – kontrabasistką i kompozytorką oraz Patrycją Wybrańczyk – perkusistką. To będzie jazz zagrany nowocześnie, czerpiący z muzyki współczesnej, hip-hopu oraz etno.
Kolejno scenę opanuje zespół, który dokonał gruntownego odświeżenia jazzowej sceny, łącząc klasyki z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej. EABS wystąpi wraz Pauliną Przybysz znaną z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. A na koniec emocjonującego dnia kolejne jazzowe kino konesera, film o legendzie światowego jazzu Elli Fitzgerald.
 
Niedzielny wieczór rozpocznie koncert wybitnej polskiej wokalistki, kompozytorki, skrzypaczki Doroty Miśkiewicz z Big Bandem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego. Artystka znana jest z nastrojowych utworów balansujących na granicy gatunków, w których pobrzmiewają zarówno polskie, jak i egzotyczne nuty.
 
A na finał Festiwalu muzycznymi opowieściami zaczaruje Was Dominik Wania – wybitny pianista, który dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Muzyka Wani jest wyrazem twórczego współistnienia czystej improwizacji, wywodzącej się z muzyki jazzowej, romantycznej pianistyki oraz europejskiej muzyki klasycznej.
 
Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski – Prezydent Miasta Konina.
Współorganizator: Miasto Konin.
Partnerzy: PSM I i II stopnia w Koninie, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury.
 
PROGRAM:
 
Piątek 11 czerwca 2021  Wieczór Prezydencki
19.00  sala widowiskowa
*  Kinga Głyk Quartet 
* Mitch & Mitch
* JAZZon JAZZona – otwarcie wystawy Anety i Macieja Kaników
22.30 Kino Konesera
* „Nowy Orlean: Miasto Muzyki”
 
Sobota  12 czerwca 2021
19.00  sala widowiskowa
* O.N.E. Quintet 
* EABS feat. Paulina Przybysz 
22.30 Kino Konesera
* „Ella Fitzgerald”
 
Niedziela 13 czerwca 2021 
19.00 sala widowiskowa
* Big Band PSM Konin feat. Dorota Miśkiewicz 
* Dominik Wania solo
 
Prowadzenie festiwalu: Marcin Kydryński
Wystawa fotograficzna: JAZZon JAZZona Aneta i Maciej Kanik 
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
27. Jazz Festival JAZZONALIA w Koninie
Zapraszamy do udziału w niezwykłym festiwalu muzyki jazz...
27. Jazzonalia w Koninie przeniesione na październik
Jazzonalia w Koninie odbędą się w tym roku w październiku...
Taneczny Festiwal w Kleczewie SKAKANKA Dance & Fitness
Festiwal i festyn będzie BEZPŁATNY - OTWARTY dla wszystk...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ