CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Moje pierwsze wyjście do kina na powitanie wakacji!

Moje pierwsze wyjście do kina na powitanie wakacji!
Kino Centrum
Basia ma 5 lat, pluszowego Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski i… gościć będzie w Kinie Centrum 27 czerwca! Tutaj spotka się z najmłodszymi widzami, którzy będą uczestniczyć w ulubionym projekcie ,,Moje pierwsze wyjście do kina”.

,,Moje pierwsze wyjście do kina” to projekt, w którym w centrum zainteresowania są najmłodsi widzowie rozpoczynający dopiero przygodę z kulturą. Pierwsze wizyty w kinie wiążą się z dużymi emocjami, dla maluchów wszystko jest nowe i interesujące. Dlatego Kino Centrum do tych seansów przygotowuje się w szczególny sposób, zapewniając odpowiednie warunki dla dzieci:
- w sali kinowej nie ma całkowitej ciemności (światła jedynie przyciemnione)
- przyciszony dźwięk
- duża swoboda (możliwość  poruszania się z dzieckiem po sali, sala nie będzie też całkowicie wypełniona)
- nie obowiązuje całkowita cisza podczas seansu
- przed seansem nie są wyświetlane reklamy
- prezentujemy krótkie filmy, które z pewnością nie zmęczą małych widzów.

Nasz projekt to również okazja, by nauczyć dziecko jak się zachowywać w kinie: kupić bilet, pokazać pani przy wejściu do sali, powiedzieć ,,dzień dobry”. Wszystko po to, aby w przyszłości kino czy teatr nie były dla dzieci miejscami obcymi, ale, by czuły się w nich swobodnie.

,,Moje pierwsze wyjście do kina” na powitanie wakacji odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca o godz. 12.00. Zaprezentujemy krótkie filmy o przygodach wesołej Basi (czas trwania około godziny).

Dziewczynka codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę przy nieustannym zachwycie nad najmniejszymi rzeczami. Ponadto wyrasta na bardzo współczesną bohaterkę. W nowej odsłonie serialowych przygód Basia uczy się tańca – zapoznaje się z dyscypliną i aktywnością fizyczną; w gotowaniu szuka nie tylko smaku, ale uczy się współpracy i pracy w zespole; podczas zakupów poznaje wartość pieniądza i mierzy się z trudną sztuką oporu przed reklamą, a w epizodzie o telewizorze – że istnieje świat ekranu, który może zastąpić wyobraźnię.

Bilety na seans kosztują 13 zł. Dzieci do 3. roku życia wchodzą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.
 
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
„Moda dla każdego” - 14 edycja w nowej odsłonie!
CH Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młod...
Nasze magiczne Encanto
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Klub wsparcia dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę
Wsparcie i poradnictwo dla rodziców i dzieci!
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ