CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Narodowe czytanie 2021 w Koninie

Narodowe czytanie 2021 w Koninie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Miasto Konin, Starostwo Powiatowe w Koninie, zapraszają na...

Narodowe Czytanie 2021

...które odbędzie się 4 września 2021 r. w godz. 14.00 do 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13 (sala konferencyjna).

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2021 Para Prezydencka zaproponowała do czytania ‘Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Wybrane fragmenty Moralności Pani Dulskiej czytać będzie polski aktor filmowy i teatralny – Andrzej Grabowski.

Następnie odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, które poprowadzi Iwona Krzyżak z portalu LM. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa poświęcona twórczości Gabrieli Zapolskiej, z wykorzystaniem zbiorów własnych MBP w Koninie.

Narodowe Czytanie to również okazja do otrzymania na pamiątkę książki z okolicznościową pieczęcią. Na Narodowe Czytanie obowiązują darmowe wejściówki (liczba miejsc ze względu na reżim sanitarny ograniczona). Z całości wydarzenia będzie prowadzona transmisja LIVE.
 

Program Narodowego Czytania 2021 w Koninie:

14.00 – rozpoczęcie uroczystości, powitanie gości i uczestników Narodowego Czytania, odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta RP przez Damiana Kruczkowskiego, dyrektora MBP w Koninie.
14.15 - czytanie fragmentów „Moralności pani Dulskiej” (m.in. przedstawiciele samorządów miasta i powiatu): Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy – Andrzej Grabowski.
14.50. - spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim, które poprowadzi Iwona Krzyżak.
16.00 - wręczenie książek z okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2021.
16.30 - zakończenie uroczystości.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ