CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Oscarowy Weekend w Kinie Centrum

Oscarowy Weekend w Kinie Centrum
Kino Centrum
Kino Centrum zaprasza na Oscarowy Weekend od 11 do 13 czerwca. Widzowie obejrzą filmy nagrodzone w tym roku statuetkami, nie zabraknie też polskiego kandydata do Oscara.

Podczas Oscarowego Weekendu w Kinie Centrum pokażemy pięć wyjątkowych filmów, w tym polskiego kandydata do Oscara ,,Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Film, niestety, nie znalazł się na krótkiej liście w kategorii najlepszy film międzynarodowy, ale z pewnością jest to produkcja, którą warto zobaczyć. Jest to historia pochodzącego ze wschodu Żeni, który zatrudnia się jako masażysta na luksusowym podmiejskim osiedlu. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od ,,gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste tragedie.

W repertuarze oscarowego weekendu znajdzie się również film ,,Ojciec” z Anthonym Hopkinsem, nagrodzonym Oscarem za najlepszą rolę męską pierwszoplanową. Film zdobył też drugiego Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. To poruszająca historia o miłości i przemijaniu. Główny bohater to 80-latek, u którego pierwsze oznaki demencji zaczynają wypierać jego dawną naturę. Jego córka, Anna stara się opiekować nim najlepiej, jak potrafi, choć staje się to coraz trudniejszym zadaniem. 

Weekend z Oscarami w Kinie Centrum to również spotkanie z filmem ,,Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Ta produkcja zdobyła statuetkę za najlepszy film międzynarodowy. Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

Z kolei ,,Tenet”, nowy thriller Christophera Nolana, to spektakularny obraz science fiction. Film zdobył Oscara za najlepsze efekty specjalne. Bohater filmu przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny. I nie chodzi tu o podróż w czasie, ale o inwersję.

Kolejny film podczas Oscarowego Weekendu to zdobywca dwóch Oscarów: za najlepszy dźwięk i najlepszy montaż - film „Sound of Metal”. Opowieść o Rubenie – pełnym pasji perkusiście oraz Lu – przebojowej wokalistce. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Oscarowy Weekend w Kinie Centrum
11 czerwca
18.00 Ojciec
20.00 Na rauszu

12 czerwca
16.00 Ojciec
20.00 Tenet

13 czerwca
16.00 Sound of Metal
18.15 Śniegu już nigdy nie będzie
20.30 Ojciec

Bilety: ulgowy 16 zł, normalny 18 zł.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Rodzina Addamsów 2
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Ainbo- strażniczka Amazonii
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ