CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Piknik Hanami w Koninie

Piknik Hanami w Koninie
Muzeum Okręgowe w Koninie
Hanami to tradycja, która opiera się na podziwianiu i uważnym oglądaniu kwiatów oraz docenianiu ich piękna. Jej początki datuje się na VII wiek naszej ery – do XV wieku tradycja rozprzestrzeniała się wśród obywateli Japonii – począwszy od rodziny cesarskiej aż po zwykłych mieszkańców miast. Jeden z cesarzy Edo, Yoshimune Tokugawe zasadził tysiące drzew wiśniowych dla podwładnych, dzieląc się ich pięknem. Dziś Sakura Hanami to święto, które kojarzy się z radością, ulotnością chwili i zadowoleniem z życia. Współcześnie ma charakter radosnego pikniku, na którym spotykają się rodziny i znajomi, podziwiający przyrodę, odpoczywający na kocach i spożywający ulubione potrawy ze specjalnie na tę okazję skomponowanych koszyków z jedzeniem (bento).
 
Dziś po raz kolejny zapraszamy do celebrowania dalekowschodniego święta w Muzeum Okręgowym w Koninie. Przyczynkiem do tego świętowania będą dwie sakury - piłkowane wiśnie japońskie - które na przełomie kwietnia i maja zachwycają gości muzealnych pierzastymi pomponami bladoróżowych kwiatów.
 
Spotkajmy się w muzeum 30 kwietnia na Pikniku Hanami. W ramach wydarzenia:
- papierowy teatrzyk kamishibai
- warsztaty plastyczne i rękodzielnicze
- warsztaty i wystawa origami
- wykład "Jak odnaleźć ikigai w czasach niepokoju", prowadzenie Agnieszka Wiśniewska
- kącik sudoku i haiku
- spotkanie wokół wabi-sabi
- piknikowa strefa chilloutu
...a dodatkowo, punktualnie o 17.00 - otwarcie wystawy czasowej "Podróż po Japonii. Cztery pory roku" ze zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie
 
Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY. W ramach wydarzenia wstęp na wystawy stałe i czasowe w spichlerzu jest bezpłatny. Na wystawy w dworku i zamku obowiązują bilety wg cennika muzeum.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Iwona Loranc i Zespół Tricolor w Muzeum Bardów
4 listopada spotkajmy się po raz kolejny w kręgu piosenk...
Mama mu wraca do domu w Kinie Oskard w Koninie
Filmowa przygoda dla małych i dużych...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ