CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Poprawiny! Finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach"

Poprawiny! Finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach"
Muzeum Okręgowe w Koninie

Suknia ślubna…

Choć jest bohaterką jednej zaledwie nocy, potrafi kosztować tyle, co wielokrotność wypłaty. Choć jest teoretycznie tylko elementem garderoby, jej wartość emocjonalna jest tak duża, że przez wiele lat, a nawet dekad, trudno jest się z nią rozstać. Czy jednak sukienkę ślubną faktycznie można założyć tylko raz? W Muzeum Okręgowym w Koninie udowodnimy, że niekoniecznie.
 
Na bliższą znajomość z modą ślubną okresu PRL odwiedzający konińskie muzeum mieli ponad pół roku. Najpierw, w ramach wystawy Trendy w modzie ślubnej okresu PRL przybliżyliśmy najważniejsze nurty i tendencje, którym podlegały weselne kreacje w tamtym okresie. Od maja, w lokalnej odsłonie wystawy "Cała jesteś w skowronkach…" prezentujemy także weselne kreacje konińskich panien młodych, które sakramentalne „tak” powiedziały w okresie PRL. Teraz, gdy po kilku miesiącach obecności przyszedł czas rozstania z tą wyjątkową ekspozycją, chcemy pożegnać ją w równie wyjątkowy sposób.
 
W ramach finisażu wystawy, zatytułowanego przewrotnie "Poprawiny", zaprosimy koninianki i koninian, by sami wystąpili w roli gwiazd tego wydarzenia. Zachęcamy, by na to wydarzenie mieszkanki i mieszkańcy Konina oraz wszyscy goście finisażu przyszli w swoich… ślubnych kreacjach – mówi Iga Janiszewska-Pawlak z Muzeum Okręgowego w Koninie. – W ten symboliczny sposób wystawa dosłownie i w przenośni opuści salę ekspozycyjną. Ci, którym brakuje odwagi, by w piątkowy wieczór przywdziać ślubną suknię czy garnitur, mogą poprzestać na dodatkach lub przynieść ze sobą pamiątki z własnego wesela. Chcemy, by była to forma przygody i sentymentalnej podróży w przeszłość, nieważne, czy jest ona bardziej, czy mniej odległa – mówi Iga Janiszewska-Pawlak. Na uczestników finisażu, którzy włączą się w ten wyjątkowy happening czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji.
Poprawiny! Finisaż wystawy Cała jesteś w skowronkach odbędzie się już 30 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 w budynku spichlerza i jego otoczeniu. Zapraszamy!

Tym razem to Wy będziecie gwiazdami wystawy! Załóżcie swoje weselne kreacje, przynieście ślubne zdjęcia i pamiątki - nieważne, czy Wasz ślub miał miejsce tydzień, rok czy dekadę temu! W muzeum będzie czekało na Was weselne retro monidło, zaaranżowana fotobudka i ścianka do zdjęć, a także zaprzyjaźniona fotografka, która zadba, by to spotkanie na długo pozostało w Waszej pamięci!

Bądźcie z nami na jedynych takich poprawinach już 30 sierpnia między 18:00 a 20:00. Do zobaczenia!
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ