CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Spektakl taneczny "dowód bardzo osobisty"

Spektakl taneczny "dowód bardzo osobisty"
online
29.04.2021 godz: 18:00
Koniński Teatr Tańca oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie serdecznie zapraszają na spektakl "dowód bardzo osobisty"
 
Konin – miasto położone w samym centrum Polski, we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. Liczba ludności ok. 80 tys. Piszą, że to miasto otwarte na nowe pomysły, nowe rozwiązania, inwestycje, a przy tym pełne rozmaitych potencjałów i – wciąż niewyczerpanych – możliwości… ale czy tak naprawdę jest? A co myślą o tym ludzie?
 
„dowód bardzo osobisty” to próba zdefiniowania prawdy o tym co nas łączy, nas jako społeczności miasta Konin. W poszukiwaniu wspólnego mianownika oddaliśmy głos mieszkańcom i na tej podstawie powstała struktura spektaklu. Wśród mnogości skojarzeń wyłoniły się kluczowe dla nas hasła, powracające jak echo – Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, Huta Aluminium, Elektrownia. A zatem Konin i jego integralna, przemysłowa strona oraz kultura – ”Konin jest na scenie”.

Ruch, aluminium, węgiel. Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? Czy planują tu swoją przyszłość? Czy lubią tu wracać? Co by zmienili? Stawiając liczne pytania o przyszłość w Koninie czy wpływ wielkich zakładów pracy na środowisko i lokalną społeczność, otrzymaliśmy odpowiedzi bardzo osobiste i nieoczywiste, ale co istotne dla nas ,jako tancerzy, podkreślające niebagatelną rolę sztuki tańca dla całego miasta. Nasz spektakl, jako wydarzenie samo w sobie, otrzymał zatem dodatkowy, szczególny cel – promowanie wśród młodych ludzi atmosfery twórczej współpracy i integracji.

„Dowód bardzo osobisty” nie daje gotowych odpowiedzi, ale daje głos mieszkańcom i skłania do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego z nas, każdego koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów, dotyczących jego przyszłości.

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj
Muzyka: Piotr Winiarski, Kajetan Pilarski
Kostiumy: Balletic Atelier
Produkcja: Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Tańczą i współtworzą:
Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Bianka Tokłowicz, Kasandra Gomulska, Hanna Jaskot, Natalia Poprawska, Martyna Wiśniewska, Nina Jóźwiak, Oliwia Raszewska
 
Do spektaklu zaproszone zostały tancerki Studio Tańca Rytmix Konin – Rytmix Dance Studio, Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN oraz TOP DANCE MDK KONIN
 
Zdjęcia, video, grafika: Kinga Furmaniak, Bartosz Furmaniak

Źródło informacji: MDK Konin
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ