CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Środa z kinem niezależnym - Short Waves on Tour

Środa z kinem niezależnym - Short Waves on Tour
Kino Kameralne przy Okólnej 47a

Wrzesień to miesiąc, w którym tradycyjnie - po wakacyjnej przerwie - wraca cykl „Środa z kinem niezależnym”.

Tym razem Centrum Kultury i Sztuki w Koninie proponuje Wam Short Waves on Tour — objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 13. edycji Short Waves Festival, który odbył się w czerwcu tego roku.
Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. zł.

CKiS zaprasza 22 września, o godzinie 18.00 do Kina Kameralnego przy Okólnej 47a.
 

W programie:


We have one heart

reż. Katarzyna Warzecha, animacja / dokument, 11’
Po śmierci matki Adam odnajduje korespondencję wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.


Wyraj (Vyraj)

reż. Agnieszka Nowosielska, fabuła, 21’
Podczas gdy Weronka walczy o zdrowie swojego ojca, otaczający ją świat przeczy regułom logiki. Czy to możliwe, że jej syn ma wpływ na stan zdrowia dziadka?


Niebieski Dym (Blue Smoke)

reż. Katarzyna Gondek, eksperyment / dokument, 12’
Historia kobiety, która straciła pamięć w fabryce gofrownic.


Green

reż. Ivan Bambalin, fabuła, 15’
Przyszłość. Ziemia przeżywa apokalipsę zanieczyszczenia. Astronautka i matka Green decyduje się lecieć na zrobionej przez sobie rakietę na inną planetę, żeby zebrać nasiona roślin i wrócić z nimi na Ziemię. Ona ma nadzieję uratować swoją chorą córkę i całą ludzkość.


Millenium

reż. Daria Godyń, animacja, 8’
Od stuleci człowiekowi towarzyszył lęk przed nowym tysiącleciem. Jest Sylwester 1999 — zbliża się „koniec świata”. Katastrofa, niepewność i gęstniejąca atmosfera milenijnej paranoi to tematy, na których skupia się ta animacja.


Julia nad morzem (Julia at the Seaside)

reż. Mariusz Rusiński, dokument, 17’
Julia samotnie spędza swoje letnie wakacje nad morzem. Używając Tindera, spotyka się z różnymi ludźmi — niektórzy są natrętni, niektórzy niezręczni, ale może wśród nowo poznanych osób znajdzie się ktoś godny zaufania? O wszystkim tym twórcy opowiadają z mieszaniną czułości i ironii, za sprawą której „Julia…” wygląda jak film, jaki mogliby nakręcić Eric Rohmer i Milos Forman, gdyby tylko wybrali się na wspólne wakacje nad polskie morze.


czas trwania: 84 minuty
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”
W pierwszą sobotę i niedzielę października seniorzy (pow...
O utalentowanej, pięknej Ginczance
Była wybitną, piękną poetką rozstrzelaną przez gestapo. ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ