CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Szkolny Tydzień Tolerancji i Relacji, czyli o budowaniu pozytywnych zachowań w SP 11 w Koninie

Szkolny Tydzień Tolerancji i Relacji, czyli o budowaniu pozytywnych zachowań w SP 11 w Koninie

W Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie w dniach 13 - 20.11.2019 r. obchodzony będzie "Szkolny Tydzień Tolerancji i Relacji. Czyli o budowaniu pozytywnych zachowań".

Świat w którym żyjemy przepełniony jest relacjami, postawami, zachowaniami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Pozytywne relacje są naturalną potrzebą każdego człowieka, są niezbędne do normalnego funkcjonowania, do rozwoju, wyzwalają chęci poznawcze, dają radość życia. W środowisku szkolnym szczególnie należy zadbać o prawidłowe relacje. Należy dużo rozmawiać o emocjach, zachowaniach w różnych sytuacjach, o relacjach w kontaktach uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel. Jak doszukiwać się pozytywów, jak czerpać z nich siłę każdego dnia, np. z uśmiechu, miłego słowa, pomocy drugiemu człowiekowi. I wreszcie, jaki wpływ jest relacji na edukację. Nie bez powodu uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, nawet jeśli nie do końca radzą sobie z danego przedmiotu, które prowadzą lubiani przez nich nauczyciele. Natężenie relacji w szkole jest tak duże, że w zasadzie można postawić znak równości między edukacją a relacją.

Jakie działania zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie w ramach Szkolnego Tygodnia Tolerancji i Relacji?

Pierwszego dnia, czyli 13.11.2019 r. nauczyciele, uczniowie i rodzice będą debatować nad rolą relacji w edukacji. Będą chcieli odpowiedzieć na pytania kluczowe:

Co to są i jakie mogą być relacje?

Pozytywne relacje, czyli jakie? Skąd się biorą?

Negatywne relacje, czyli jakie? Co jest ich źródłem?

Jakie relacje powinna kształtować szkoła?

Jaka jest rola relacji rodzinnych w kształtowaniu pozytywnych relacji w środowisku szkolnym?


„Ściana dobrych myśli, cytatów i pozdrowień”

Powstanie 14.11.2019 r. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły będą przelewać na papier dobre myśli, pozdrawiać, dziękować, życzyć, przepraszać i itp.
 

,,Mecz tolerancji"

Odbędzie się na sali gimnastyczne w dniu 15.11.2019 r.

W poniedziałek 18.11.2019 r. uczniowie będą mieli za zadanie przygotować plakaty pt...

"Mapa relacji"

Następnego dnia Samorząd Uczniowski poprowadzi apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych, czyli Konwencji o prawach dziecka. Dzieci z klas I-III przygotują plakaty oraz ,,łańcuch życzliwości", w którym ogniwami są wszyscy uczniowie i nauczyciele. Na koniec zmierzona zostanie jego długość.

20 listopada 2019 r. społeczność uczniowska podsumuje obchody Szkolnego Tygodnia Tolerancji i Relacji na apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

W Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie budujemy pozytywne relacje.


Dziękujemy za przesłanie informacji Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
„Czytanie do poduchy...” w SP 15 w Koninie
W klasie 3e SP 15 odbyło się piżamowe spotkanie z Mikoła...
Dzień Ziemi w konińskiej jedenastce
Pomimo tego, że tegoroczny Dzień Ziemi odbył się zdalnie...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ