CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

SZTUKA NA WYPASIE – wakacyjna akcja dla dzieci CKiS w Koninie

SZTUKA NA WYPASIE – wakacyjna akcja dla dzieci CKiS w Koninie
CKiS - Okólna 47a
Letni czas sprzyja zabawie i artystycznym działaniom. Dorosłych oraz dzieci zapraszamy na 2. odsłonę „Sztuki na wypasie”. To będzie niezwykłe popołudnie wypełnione różnorodnymi wydarzeniami. Poznacie m.in. szaloną historię teatralną o wielkich wagarach, posłuchacie wspaniałej muzyki podczas Smykofonii, stworzycie łapacz snów, ptaki dziwaki i leśnego ludka, pomalujecie torbę, a podczas warsztatów z Ciocią od klocków, uczestniczką pierwszej polskiej edycji LEGO MASTERS, zbudujecie ciekawe konstrukcje. Nie zapomnimy o Waszych ulubionych smakołykach – gofrach, lodach, wacie cukrowej i popcornie.
Do zobaczenia 27 sierpnia na trawniku przy CKiS – Okólna, start g. 14.00.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Na koncerty Smykofonia konieczne są zapisy: tel. 63 274 66 00.
Program:
14.00 - 14.45 Smykofonia – koncerty dla dorosłych i dzieci (od 1 roku życia do 7 lat), obowiązują zapisy.
15.00 - 18.00 Warsztaty kreatywne na wypasie: Ptaki dziwaki, Leśne ludki, Łapacze snów, Malujemy ekotorby, Warsztaty z Ciocią od klocków
15.00 - 16.00 Spektakl „O Ignasiu, który nie lubił szkoły”
16.00 - 16.45 Smykofonia – koncerty dla dorosłych i dzieci (od 1 roku życia do 7 lat), obowiązują zapisy.
17.00 - 17.15 Otwarcie wystawy prac uczestników Pracowni Plastycznej z CKiS
18.00 Seans filmowy dla dzieci „Młody Winnetou” (dla dzieci w wieku 6+)
14.00 - 18.00 Pyszności, czyli gofry, lody, wata cukrowa i popcorn
 
„O Ignasiu, który nie lubił szkoły” to stworzona przez Teatr „Akademia Wyobraźni” pełna emocjonujących przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata własnej wyobraźni. Wędrówka okazuje się dobrą lekcją życia, która prowadzi naszego bohatera zupełnie niespodziewanie do szkolnej biblioteki.
Po spektaklu teatralnej przygody ciąg dalszy. Aktorzy przeprowadzą z dziećmi warsztaty z animacji lalki stolikowej, podczas których wspólnie stworzymy nowe przygody Ignasia.
 
Podczas „Sztuki na wypasie” nie może zabraknąć mądrej i rozwijającej zabawy muzycznej, dlatego gorąco zapraszamy dorosłych oraz dzieci (od pierwszego do 7 roku życia) na koncerty Smykofonia, które poprowadzi niezastąpiona ciocia Ada. Prosimy o zapisy do dwóch grup - tel. 63 274 66 00.
 
Kolorowo i kreatywnie zapowiadają się warsztaty. Oto propozycje:
Ptaki dziwaki (dla dzieci 6-12 lat)
Dzieci wraz z Renatą Bielińską będą tworzyć z wyobraźni kolorowe ptaki. Prace wykonamy techniką mieszaną. Pomogą nam w tym m.in. farby, kredki, bibuła i złotka. To będzie fantastyczna ptasia przygoda!
 
Łapacze snów
Uczestnicy, wykorzystując swoją wyobraźnię oraz patyki, sznurki, koraliki, pióra i szyszki, wykonają te niepowtarzalne ozdoby. Łapacze snów to amulety, które wywodzą się z kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Według wierzeń mają one za zadanie zatrzymywać złe sny i wpływać na naszą dobrą energię.
 
Leśne ludki
Będziemy tworzyć wyjątkowe postaci. Dlaczego wyjątkowe? Bo tworzone samodzielnie z tego, co daje nam Matka Natura. Chcesz sprawdzić się w projektowaniu i układaniu kompozycji do własnego projektu leśnej postaci? Zapraszamy małych i dużych uczestników.
 
Malujemy ekotorby
Na naszych zajęciach uczestnicy naniosą swoje graficzne pomysły, ulubione wzory lub kolorowe fantazje na powierzchnię płóciennej torby przy użyciu specjalnych farb. Taki zabieg nada jej przez to oryginalnego, indywidualnego charakteru. Uczestnicy mają możliwość skorzystania z szablonów lub tworzenia według własnego pomysłu.
 
Warsztaty LEGO z Ciocią od klocków
Rewelacyjne warsztaty z uczestniczką pierwszej polskiej edycji „LEGO MASTERS”! Podczas warsztatów uczestnicy stworzą konstrukcje na zadane tematy, otrzymują cenne wskazówki oraz dowiedzą się różnych ciekawostek z programu „LEGO MASTERS”. Na stołach pojawi się ponad 30 tys. klocków, każdy więc będzie miał okazję zbudować coś niepowtarzalnego.
 
Ten wspaniały dzień uświetni także wernisaż, podczas którego będzie można oglądać prace uczestniczek i uczestników Pracowni Plastycznej z CKiS prowadzonej przez Renatę Bielińską. Jakie dzieła pojawią się na wystawie? Przyjdźcie i przekonacie się sami!
 
„Sztukę na wypasie” zakończymy seansem filmowym dla dzieci w wieku 6+. W Kinie Kameralnym przy ul. Okólnej będzie można obejrzeć film „Młody Winnetou”.
Zapraszamy serdecznie! Dzieci uczestniczą w wydarzeniu tylko pod opieką dorosłych.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Mikołajki w Kinie Helios
Mikołajki to wyjątkowy czas dla całej rodziny, a najleps...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ