CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Truchtem tajemnic tropem - jedyny i pierwszy taki przewodnik historyczno-kulturalny po Koninie!

Truchtem tajemnic tropem - jedyny i pierwszy taki przewodnik historyczno-kulturalny po Koninie!
Muzeum Okręgowe w Koninie - Gosławice
Już wkrótce odbędzie się...

premiera przewodnika historyczno-kulturalnego po regionie konińskim!

Truchtem tajemnic tropem

to nowy projekt realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie, który będzie miał za zadanie przybliżyć najmłodszym mieszkańcom naszego miasta historię Konina i jego okolic.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w spichlerzu MOK, 27 listopada (piątek) o godzinie 12.00. Będzie na żywo transmitowane na naszym FB, dodatkowo filmowa relacja z promocji będzie udostępniona na naszym kanale YT i www. Wtedy więcej opowiemy o kulisach i założeniach projektu, o tym co chcieliśmy osiągnąć.
 
Książka będzie w dystrybucji od 27 listopada. Swoją pulą będą dysponowali partnerzy – Miasto, MBP, LOT Marina. Książeczki trafią również do szkół i przedszkoli w Koninie. Wszędzie tam, będą dostępne zupełnie bezpłatnie.
Publikacja „Truchtem tajemnic tropem. Podróż w przeszłość z biskupem Andrzejem”, przybliżająca historię miasta Konina, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa i dorobku, jakie pozostawił po sobie biskup poznański, Andrzej Łaskarzyc, skierowana będzie do najmłodszego odbiorcy (dzieci w wieku 3-12 lat) oraz całych rodzin. Bogate opracowanie merytoryczne, obfitujące w mnogość informacji, ciekawostek, interesujących faktów oraz anegdot zagwarantuje wymiar edukacyjny i dydaktyczny wydawnictwa. Jednocześnie, zastosowanie nowatorskich i różnorodnych metod i środków przekazu (krzyżówki, wyzwania plastyczne, rebusy, zagadki, rymowanki) sprawi, że wydawnictwo będzie tę wiedzę przekazywało w sposób wizualnie atrakcyjny, przystępny i klarowny nawet dla najmłodszego odbiorcy. Wdrożenie angażujących odbiorcę, aktywizujących go narzędzi (quest, zagadki) sprawi, że będzie on zmobilizowany do czynnego, samodzielnego poszukiwania odpowiedzi i pogłębiania wiedzy, zasygnalizowanej w wydawnictwie. Publikacja zostanie nie tylko wydana i nieodpłatnie rozprowadzona wśród odbiorców, ale również udostępniona w formie elektronicznej, gwarantując jej szerzej zakrojone oddziaływanie oraz żywotność.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Konkurs literacki "Fabulae de futuris"
Konkurs organizowany jest z okazji Roku Lema.
Trolle 2 pojawią się w Kinie Centrum ponownie
To doskonała rozrywka dla całej rodziny
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ