CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Uważny dorosły - uważne dziecko

Uważny dorosły - uważne dziecko
Zapraszam Was na spotkanie warsztatowe, podczas którego przyjrzymy się: łagodnie i z ciekawością, czym jest uważność (mindfulness), jakie jakości i wartości może wnieść w życie nas – dorosłych i w życie dzieci, z którymi budujemy relacje w domu, w szkole i w życiu w ogóle, a przede wszystkim: jak możemy ją praktykować na co dzień.  
 
Praktyka mindfulness lub, mówiąc inaczej, doświadczanie uważnego bycia w świecie może podarować nam więcej przestrzeni na budowanie w umyśle, w ciele i w sercu spokoju, otwartości i wolności decydowania, jak chcemy odpowiadać na to, co dzieje się w relacjach z innymi, i jak chcemy odpowiadać na to, co pojawia się w relacji do nas samych (na emocje, które przychodzą, na myśli, które domagają się uwagi). Będziemy uczyć naszą, naturalnie skłonną do rozproszeń uwagę, większej elastyczności i mądrości nie podążania za wszystkim, co ją zaprasza.
 
Pokażę Wam ćwiczenia, które możecie wykonywać razem z dziećmi w różnym wieku, porozmawiamy o tym, jakie korzyści może przynieść (i przynosi) mindfulness w obszarze edukacji i w przestrzeni życia w ogóle. 
 
Podzielę się z Wami moimi odkryciami, wiedzą i umiejętnościami, które wynikają z mojej dotychczasowej, kilkuletniej praktyki medytacyjnej, ale i z pracy z ludźmi w różnych kontekstach pomocowych, do których zapraszam uważność. Opowiem Wam o tym, jak doświadczenie uważności może pomóc nam w życiu życiem, które jest nam bliższe, w którym jest więcej miejsca na oddech, na czucie swojego ciała, na budowanie relacji opartych na zaciekawieniu, życzliwości i akceptacji, na niepodążaniu za oceną, na pozwalanie życiu, żeby płynęło swoim rytmem, bez energii naszej z nim walki. 
 
W myśli słów Gandhiego, który mówił: „Bądź zmianą, jaką chcesz widzieć w świecie” mocno wierzę w to, że to jak budujemy relację ze sobą, to jak o siebie dbamy i to, ile w nas spokoju i troski o to, co w tej chwili przed nami (nie wyłączając nas samych), naturalnie wnosi dużo dobrego w relacje, które budujemy z młodszymi od nas. Wierzę również, że tak jak my – dorośli jesteśmy dla dzieci nauczycielami życia, podobnie i one są nauczycielami dla nas. 
 
 
Serdecznie Was zapraszam. 
Maria Sitarska 
 
Jeśli macie przed spotkaniem pytania, napiszcie do mnie: mariasitarska@opsychologii.pl. 
 
Kiedy: 23 lutego, godz. 10.45-15.45 
Dla kogo: rodzice, nauczyciele, opiekunowie, psychologowie 
Gdzie: Konin, dokładne miejsce spotkania zostanie podane później
Zgłoszenia: katarzyna-gkulej@wp.pl
Inwestycja: 230 zł
 
W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę 50 zł zaliczki (zwrotna w przypadku rezygnacji z udziału na 7 dni przed spotkaniem). Pozostałą część kwoty proszę wpłacić do 20.02. 
 
Płatność na konto: Sens Katarzyna Gąsior-Kulej: 31 1140 2004 0000 3402 7610 9527
 
 
O prowadzącej: na co dzień prowadzę w Poznaniu swój gabinet prywatny (dla dorosłych i młodzieży). Bliskie mi jest podejście systemowe w psychoterapii (i taki też 4-letni kurs zawodowy ukończyłam), ale i inne podejścia, w których wspólnie z moimi rozmówcami szukamy tego, co w nich dobre, mocne, co jest ważne, co jest w ich życiu wartościowe, co doświetla tę drogę, którą życzą sobie iść i co pomaga nie unikać trudności na rzecz szukania chwilowej ulgi. Prowadzę również regularne zajęcia medytacyjne „Cisza i spokój: uważność w ruchu” (grupy międzypokoleniowe i seniorskie), jestem autorką cyklu spotkań dla osób związanych zawodowo z pomaganiem „Byle nie błądzić myślami. Mindfulness w pracy psychologów, pedagogów i psychoterapeutów”, które prowadzą w poznańskim Instytucie Pomocy Profesjonalnej. Współprowadziłam również, w roli psychoterapeutki, 8-tygodniowe kursy MBSR (kurs redukcji stresu w oparciu o praktykę uważności) u boku nauczycielki MBSR Agnieszki Pawłowskiej. Współpracuję również z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, jestem autorką „Ładnych warsztatów” i spotkań dla kobiet „Po stronie macoch”. Współredaguję portal opsychologii.pl, do odwiedzenia którego serdecznie Was zapraszam.  
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ