CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity w Kinie Oskard Kameralnie

Weekend z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity w Kinie Oskard Kameralnie
Kino Oskard Kameralnie
Sześć filmowych hitów zobaczyć można podczas Weekendu z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity w Kinie Oskard Kameralnie.
 
MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła 93 tys. widzów. W tym roku festiwal odbędzie się po raz siedemnasty w kilku polskich miastach, także w Koninie. Do Kina Oskard Kameralnie na  Weekend z Festiwalem MDAG zapraszamy od 11 do 13 września.
 
Filmowy weekend rozpocznie piątkowy pokaz filmu „Lekcja miłości” (17.30) o kobiecie, która zmienia swoje życie i zaczyna robić to o czym zawsze marzyła.

W sobotę o 17.00 zapraszamy na „iHuman”. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji. Tego samego dnia o 19.00 widzowie zobaczą film „Kobieta”. 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach.
 
W niedzielę przygotowaliśmy 3 propozycje. O 16.45  „Jak Bóg szukał Karela”. Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. O 18.30 proponujemy film „Tarantino: bękart kina”. Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. W filmie Tary Wood poznajemy biografię i twórczość Tarantino, począwszy od jego pracy w wypożyczalni, poprzez wkroczenie do świata kina. Weekend z MDAG zakończy pokaz filmu „Ściana cieni” o 20.30. Akcja filmu rozpoczyna się  w wiosce Kambachen, gdzie trzyosobowa rodzina Szerpów planuje odmienić swój los. W ty celu wyrusza na wyprawę.
 
Bilety 12 zł. Szczegóły: www.ckis.konin.pl
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Dzień Chłopca w Ence Pence
Zapraszamy na wyjątkowy Dzień Chłopca.
Dojrzały weekend w Muzeum
Muzeum Okręgowe w Koninie po raz kolejny włącza się do a...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ