CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Wirtualny Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży

Wirtualny Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży
online
Polskie Radio Chopin serdecznie zaprasza wszystkich młodych pianistów do udziału w ALTERNATYWIE KONKURSOWEJ, czyli pierwszym wirtualnym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży.

Konkurs adresowany jest do młodych muzyków zamieszkałych na stałe na terenie Polski, którzy do 15 kwietnia 2021 roku nie ukończyli 16. roku życia. Konkurs jest zupełnie bezstresowy i – co może najważniejsze – całkowicie dla wszystkich uczestników bezpieczny. Polegać on będzie na nagraniu jednej wybranej przez uczestnika z ogłoszonej listy - kompozycji Fryderyka Chopina.
 
Nagranie musi zostać dokonane kamerą lub smartfonem w taki sposób, aby było widać twarz i ręce grającego. I oczywiście aby było słychać wykonywaną muzykę. Pianiści mogą grać zarówno na fortepianach koncertowych w swoich szkołach czy domach kultury oraz na domowych pianinach (ale uwaga: nie zaakceptowane będą instrumenty elektroniczne – keyboardy).

Uczestnik może nagrać tylko jeden utwór w wybranej kategorii, a owe kategorie to:

- Preludium,
- Etiuda,
- Walc,
- Nokturn,
- Mazurek,
- Polonez,
- Scherzo,
- Ballada,
- Impromptu,
- Barkarola.

Uwaga: wystartować można maksymalnie w dwóch kategoriach!
Interpretację proszę wysłać Wetransferem na adres
fchopin@polskieradio.pl

wraz z imieniem i nazwiskiem, zgodą opiekuna prawnego na wzięcie udziału w konkursie, zgodą na upublicznienie nagrania na Youtube, Facebooku oraz antenie Polskiego Radia Chopin, a także nazwiskiem nauczyciela.

Na nagrania konkursowe organizatorzy czekają do północy 15 kwietnia.

 
Zwycięzca każdej kategorii otrzyma dyplom oraz nagrody rzeczowe wartości ok. 800 zł. Spośród laureatów jurorzy pod przewodnictwem profesora Andrzeja Ratusińskiego wybiorą następnie zwycięzcę Grand Prix, na którego czeka nagroda pieniężna (5 tys. zł). Wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii, faworyt publiczności oraz zdobywca Grand Prix zostaną w czerwcu br. (oczywiście o ile pozwoli na to sytuacji epidemiczna) zaproszeni do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, do wspólnego nagrania koncertu laureatów, który zostanie następnie zaprezentowany na Youtube oraz Facebooku Polskiego Radia Chopin.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod linkiem >>TUTAJ<<

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ