CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Wirtualny spacer po wystawie Wojtka Bukowieckiego w Koninie – bez wychodzenia z domu

Wirtualny spacer po wystawie Wojtka Bukowieckiego w Koninie – bez wychodzenia z domu
on-line

To będzie niezwykle interesujący i atrakcyjny spacer dający możliwość cieszenia się sztuką bez wychodzenia z domu. 20 listopada, o g. 18.00 zaplanowano premierę wirtualnego spaceru po wystawie Wojtka Bukowieckiego „Ja to ktoś inny”. Link zostanie udostępniony na stronie www.ckis.konin.pl

 

Będziecie mogli zobaczyć prace w taki sposób, jakbyście odwiedzili Galerię Wieża Ciśnień naprawdę. Zastosowane w multimedialnej prezentacji panoramy sferyczne, w wysokiej rozdzielczości HD, przedstawiające pełen widok góra – dół pozwolą też widzom symulować obracanie się wokół własnej osi, przyglądanie się pracom i zapoznanie z opisami.

 

Wystawa pochodzącego z Koła malarza, rysownika, pedagoga Wojtka Bukowieckiego to malowane przez ostatni rok obrazy nawiązujące do biblijnego stworzenia świata, wizerunki słoni i autoportrety.

Jak zaznacza kurator wystawy Robert Brzęcki „Osią wystawy jest siedem prac stanowiących nawiązanie do biblijnego stworzenia świata. Heksaemeron, czyli stworzenie świata w sześć dni, ze zwróceniem uwagi na to, że siódmego dnia Bóg odpoczywa, staje się ramą pojęciową i estetyczną, w którą wpisane są sensy twórcze. Mamy tu portrety słoni i autoportrety, w formie notatek z codzienności. W galerii twarzy Wojtka Bukowieckiego, wielkie wrażenie robi każda ekspresyjna, głęboko przeżyta kreska, kolorystyczny walor, dodany jakby od niechcenia w modernistycznej tonacji i zawsze to samo wszystkowiedzące spojrzenie. Widzę obrazy Wojtka Bukowieckiego emanujące spokojem, wyrażające radość z odrobiną żalu wynikającego z nieuchronności końca. Niektóre są w sposób niedościgniony doskonałe, zawsze równoważone przez pokorę, powściągliwość, naturalność. Ufne, intymne, bez lęku z nutą melancholii wynikającej ze świadomości przemijania ziemskich rzeczy”.


WOJCIECH BUKOWIECKI - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1987 r. ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny.

W latach 1990-95 grafik w Teatrze Wielkim w Łodzi. Od 1985 r. nauczyciel przedmiotów artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, dawniej w Kole.

Uczestnik licznych plenerów, wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Osiągnięcia: II nagroda w Międzynarodowym Konkursie na plakat „Sztuka Dzisiaj”, Landau – 1983 r. oraz Złoty medal za długoletnią służbę, Kościelec – 2020 r.

Autor prac, których tematyka prowokuje do zadawania fundamentalnych pytań o sens istnienia, przemijania, śmierci oraz bezsilności człowieka wobec jej nieuchronności. Od połowy lat osiemdziesiątych konsekwentnie tworzy cykl prac ukazujących portrety słoni oraz autoportrety. Autor ukazuje świat w figuratywnych przedstawieniach przetrawionych przez własną świadomość.

KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Cykliczne warsztaty LEGO w Bricks4Kidz w Koninie
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny.
ZBIÓRKA zero waste - Pracownia Artystyczna ZŁOTA MANDALA w Koninie
Pomóż zbudować Pracownię Artystyczną dla dzieci w...
KONIŃSKIE DRZEWA GENEALOGICZNE - konkurs MBP w Koninie
Konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół pod...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ