CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Wystawa malarstwa Szymona Ćwiklińskiego pt. BLUE SKY

Wystawa malarstwa Szymona Ćwiklińskiego pt. BLUE SKY
CKiS Centrum przy ul. Okólnej w Koninie

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w ramach tegorocznej NOCY KULTURY.

W CKiS Centrum przy ul. Okólnej będzie można zobaczyć prace Szymona Ćwiklińskiego. Wystawa będzie czynna do 30 września 2022 r.

Cykl miniaturowych pejzaży Szymona Ćwiklińskiego można postrzegać jak zbiór malarskich preludiów, które dotykają różnych motywów związanych z pejzażem. Malując na małych formatach, artysta tworzy oryginalny notatnik, w którym zatrzymuje ulotne chwile, subiektywne doznania, pomysły, by, być może, kiedyś jeszcze do nich wrócić. Prace młodego twórcy, powstające w technice akrylowo-olejnej, starają się przekazać odbiorcy poczucie zjednoczenia z przyrodą, a nawet swoistego zanurzenia w niej. Są próbą ukazania piękna krajobrazu
w sposób niezwykle syntetyczny i pomysłowy. Niemal w każdej pracy dostrzegamy dominantę nieba nad nisko osadzonym horyzontem. Tak ukształtowana perspektywa wzmacnia wrażenie, jakie zazwyczaj wywierają na nas pejzaże, zwłaszcza te górskie. Światło zostało przedstawione przy pomocy przenikających się subtelnych zestawów barw ciepłych i zimnych. I to właśnie światło oraz sposoby jego przedstawienia zdają się być dla twórcy najważniejsze...

 
Szymon Ćwikliński urodził się 1988 roku w Szamotułach. Ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Rysunku w pracowni prof. Andrzeja Zdanowicza oraz prof. Grzegorza Ratajczyka. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnie stypendium Rektora UAP. W roku 2022 został odznaczony Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”.
Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Tielt – Belgia, Sottrum – Niemcy. Prace jego autorstwa znajdują się w zbiorach Muzeum Zamek Górków w Szamotułach oraz kolekcjach prywatnych, m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, we Włoszech i w USA.
Tworzy w wielu dziedzinach sztuki takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba.
W swych pracach podejmuje temat pejzażu, geometrii w pejzażu, człowieka czy też materializowania surrealistycznych wizji.
 
NOC KULTURY: Wystawa malarstwa Szymona Ćwiklińskiego „BLUE SKY”
Wernisaż 10.09.2022 r. godzina 19.30 CKiS ul. Okólna 47a
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Kierunek: księżyc!
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
Wielki zielony krokodyl domowy
Filmowa przygoda dla małych i dużych.
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ