CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Wystawa szopek bożonarodzeniowych

Wystawa szopek bożonarodzeniowych
Centrum Handlowe Ferio i ul. Reformacka 2
Aby wystawę  mogło zobaczyć jak najwięcej widzów, organizatorzy postanowili przenieść ją na dwa tygodnie, od 5 do 16 stycznia 2021 r., z klasztoru oo. Franciszkanów do FERIO Konin. Od 18 stycznia ponownie będzie dostępna w klasztorze aż do dnia podsumowania konkursu, czyli do 24 stycznia. 
 
A jak podsumowują rywalizację organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Sztuki oraz klasztor oo. Franciszkanów? - Prace odzwierciedlają pomysłowość, dokładność i talent plastyczny uczestników. Wiadomo, że własnoręczne tworzenie szopek jest bardzo pracochłonne, ale uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Mamy tu misternie lepione, klejone, wycinane i rzeźbione figurki. Oczywiście pomysłów na ich wykonanie nie brakowało, wykorzystano: kolorową plastelinę, bibułę, papier, drewno, siano, mech, szyszki i masę solną. Ciekawe konstrukcje szopek powstały także z makaronu, plastikowych nakrętek, pachnącego piernika i klocków Lego. 
 
Do tworzenia tych wyjątkowych szopek udało się zaangażować zarówno małych, jak i dużych. We wspólną pracę i zabawę włączyły się wszystkie pokolenia. Szopki powstawały indywidualnie, rodzinnie i grupowo. Wręczenie nagród przewidziano na 24 stycznia 2021 r., w klasztorze oo. Franciszkanów.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Nabór do 67. OKFA 2021 w CKiS w Koninie
Do udziału w Konkursie można zgłaszać filmy zrealizowane...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ