CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie

XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Zapraszamy na jubileuszową edycję wydarzenia, które ochodzi swoją 25  rocznicę!

Festyn Archeologiczny w Biskupinie

To będzie niezwykłe podsumowanie ostatnich 25 lat!

Na festynowej scenie zostaną zaprezentowane elementy związane ze starożytnym Egiptem, Grecją i Rzymem. Odwiedzający poznają zasady funkcjonowania społeczeństwa w królewskim Egipcie i obrządki pogrzebowe, w tym mumifikację. Ciekawie zapowiada się również pokaz transportowania bloku piaskowca do budowy piramid. Festyn to także okazja do poznania dawnych ludów zamieszkujących teren obecnej Polski - Celtów, Gotów i Wandali. W obozach wojskowych będzie można zobaczyć broń i uzbrojenie starożytnych wojowników. Nie zabraknie tradycyjnego pola bitwy, na którym zmagać ze sobą będą się rzymskie legiony, barbarzyńcy, wojowie wczesnośredniowieczni, a nawet gladiatorzy.

Zapraszamy również do zapoznania się z egzotycznymi dla nas kulturami. W indiańskiej wiosce prezentowane będą rytuały życia codziennego Indian Powwow z Ameryki Północnej. Będzie to okazja do przekonania się na własne oczy jak wyglądały stroje, broń czy tańce legendarnych Indian. Odwiedzimy również Daleki Wschód. W stylizowanym pawilonie herbacianym zaprezentujemy ceremonię parzenia herbaty, a na scenie - tradycyjne stroje oraz archeologię Japonii.

W czasie trwania Festynu zwiedzający będą mogli przekonać się sami, czym różnił się ubiór Słowian od Bałtów, Wikingów czy Madziarów. Nie może zabraknąć tańców przy muzyce dawnej, koncertów, gier i zabaw. W trakcie wydarzenia będzie również okazja do rejsu prawdziwą łodzią wikińską oraz posmakowania kuchni dawnych ludów.

Więcej informacji na www.biskupin.pl/festyn
W 1995 roku odbył się pierwszy Festyn Archeologiczny w Biskupinie pod nazwą „Człowiek i środowisko w przeszłości”. Wydarzenie zrealizowane przez długoletniego dyrektora Muzeum – Wiesława Zajączkowskiego i prof. Aleksandra Bursche z Uniwersytetu Warszawskiego - okazało się wielkim sukcesem i zapoczątkowało historię, która trwa do dziś.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
KONIN KRAMP CUP 2020 - 15. Jubileuszowe Zawody Jeździeckie
Zapraszamy na zawody jeździeckie w ramach Dni Konina.
Powitaj wiosnę za pół ceny
Już po raz kolejny Muzeum Okręgowe w Koninie włącza się ...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ