CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkiej Debacie o Ocenianiu

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkiej Debacie o Ocenianiu
19.05.2022 godz: 09:00 do 12:00
Zapraszamy do udziału w Wojewódzkiej Debacie o Ocenianiu, która odbędzie się 19 maja 2022 r. w Konińskim Domu Kultury przy pl. Niepodległości 1 w Koninie.
Przy wspólnym stole porozmawiamy m.in. o tym:
·        Czy szkoła bez ocen jest możliwa?
·        Co o ocenianiu mówi prawo oświatowe?
·        Co polska szkoła zyskałaby na zmianie systemu oceniania?
·        Po co zmieniać?
·        A jeśli tak, to jak to zrobić?

Zapraszamy nauczycieli, ekspertów w dziedzinie oceniania, ale również rodziców, uczniów i studentów. Porozmawiamy o wpływie oceniania na rozwój dzieci, poznamy dobre praktyki oceniania kształtujące motywację wewnętrzną i poczucie własnej wartości, porozmawiamy o możliwościach wprowadzania zmian i wyzwaniach z tym związanych. Od ekspertów dowiemy się jak wygląda praktyka stosowania alternatywnych metod oceniania a wspólnie wypracujemy propozycje rozwiązań dla naszych szkół.
Debata jest ważnym wydarzeniem na mapie działań konińskiego projektu Szkoła Naszych Marzeń. Wesprze dyrekcje i grono pedagogiczne szkół we wdrażaniu wniosków przedstawionych w Raporcie z Mapowania Zasobów pt. #UwidaczniamyNiewidoczne. Wprost odniesie się do postulatów dzieci wyrażonych podczas ubiegłorocznego Tygodnia Praw Dziecka w Koninie.
Odbędzie się w formule Long table, w której każda z uczestniczących osób  będzie miała możliwość zabrania głosu poprzez zajęcie miejsca przy stole czy to werbalnie, czy też rysując, pisząc na stole. Taki sposób rozmowy sprawdziliśmy podczas podsumowania Tygodnia Praw Dziecka, wiemy, że pozwala zatrzeć granice między widownią a uczestnikami dyskusji oraz na swobodne i odważne wyrażanie swojej opinii.
- informują organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Szkoła bez ocen, Grupa Szkoła Naszych Marzeń oraz Miasto Konin.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ