CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Zbiórka zabawek i wyprawek dla polskich dzieci z Kazahstanu

Zbiórka zabawek i wyprawek dla polskich dzieci z Kazahstanu
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sompolnie ul. Gimnazjalna 2a 62-610 Sompolno
Zabawki... to częsty element wystroju domu, w którym mieszka dziecko... Nierzadko dosłownie opanowują przestrzeń... Bywają bardzo ekspansywne... Bywają dosłownie wszędzie! W wielu polskich domach mieszkają stadnie... bywa i tak, że posiadają swoje duplikaty - bo Babcia, bo Ciocia, bo Wujek... bo Mikołaj lub wielkanocny Zajączek przyniósł kolejną, nie wiedząc, że takowa już się panoszy.
Zabawki... są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Bywają "pomostem" pomiędzy światem dorosłych a światem dziecięcych marzeń, lęków, smutków. Są dla najmłodszych pocieszeniem, ukochanym przyjacielem. Ocierają łzy i towarzyszą w niezliczonych przygodach i zabawach.
W wielu domach jednak ich brak... Szczególnie wśród polskich dzieci mieszkających w najbiedniejszych regionach świata - naszych najmłodszych rodaków zamieszkujących Europę Wschodnią... na Ukrainie, Białorusi... czy też w Kazachstanie.

Zbiórka zabawek i wyprawki dla polskich dzieci z Kazahstanu w Sompolnie

To dla polskich dzieci mieszkających w Kazachstanie właśnie zorganizowana jest niezwykła zbiórka charytatywna prowadzona w Sompolnie. Gorąco zachęcamy do "odkurzenia" Waszych rodzinnych przestrzeni i ofiarowania tym najmłodszych, najbiedniejszym i najbardziej potrzebującym niepotrzebnych, zapomnianych, zdublowanych zabawek i elementów wyprawki.
Wiemy doskonale, że zabawki dzielą się na te ukochane i na te nieco mniej ważne, które często szybko lądują w kontach i "odmętach niepamięci". Już dzisiaj możecie wspólnie ze swoimi Pociechami sprawić radość innym dzieciom i w tak naturalny i subtelny sposób nauczyć swoje latorośle mądrej i szczerej pomocy.
Zabawki i wyprawkę możecie dostarczać do 15 listopada b.r. do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Sompolnie. Zostaną one przekazane polskim dzieciom w Kazachstanie przez koordynującą akcję Fundację Dla Rodaka z siedzibą w Olsztynie.
Zbiórka została objęta honorowym patronatem Burmistrza Sompolna.
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ