CENTRUM INFORMACJI DLA RODZICÓW

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - bezpłatny webinar

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - bezpłatny webinar
on-line
10.12.2020 godz: 17:00
W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży  Według Światowej Organizacji Zdrowia około 20% osób z tej grupy doświadcza problemów psychicznych. Okres dorastania wiąże się nie tylko ze zmianami natury biologicznej, ale także psychologicznej i społecznej.

Znana francuska psychoanalityczka – Françoise Dolto – określiła sytuację nastolatka jako kompleks homara, wskazując, że podobnie jak homar podczas zmiany pancerza i wzrostu jest delikatny i bezbronny, tak również dziecko w okresie dojrzewania jest narażone na liczne zagrożenia – narkotyki, przemoc, nadużycia seksualne, próby samobójcze i inne. Obciążenie niesie za sobą też rosnące wykorzystanie Internetu. W badaniu „Młodzi Cyfrowi” 20% nastolatków przyznaje, że to, co publikuje w Internecie o sobie, nie jest prawdziwe, a ⅓ ocenia siebie jako osobę uzależnioną od mediów społecznościowych.

Dodatkowym źródłem problemów u młodych ludzi są social media oraz mechanizm porównań społecznych. 12,2% uczniów w dniu realizacji badania przyznało, że czuje się źle, bardzo źle lub okropnie. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku 16,6% nastolatków okazuje się, że ich stan zdrowia jest gorszy niż ten sprzed 12 miesięcy, zaś kolejne 18% z nich posiada niski poziom woli życia.

Serdecznie zapraszamy na nasz webinar dla nauczycieli, podczas którego będziecie Państwo mogli się dowiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę w pracy z dziećmi i młodzieżą.
 
Będą mieli Państwo możliwość zadawania pytań na czacie.
Czas spotkania: 1 h
 
Tematyka zajęć:
 1. Dlaczego nastolatki chorują na depresję; czy obniżony nastrój to już depresja
 2. Po czym rozpoznajemy depresyjny stan chorobowy młodego człowieka
 3. Jak jest leczona depresja nastolatka
 4. Próby samobójcze – jak nie przegapić wysyłanych symptomów
 5. Czego na pewno nie robić!
 
Prowadząca: 
 
Justyna Świątek 

Terapeuta, akredytowany trener VCC, edukator z zakresu problematyki zdrowia psychicznego, pedagog, logopeda. Na co dzień pracuje z osobami dotkniętymi chorobą psychiczną, jak również z rodzinami tychże osób. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów zajmujących się wspieraniem rodzin z problemami zdrowia psychicznego, warsztaty dla studentów, cykliczne zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży szkół średnich, indywidualne spotkania konsultacyjne – dotyczące zaburzeń funkcjonowania człowieka w płaszczyźnie zdrowia psychicznego, oraz sesje terapeutyczne – praca z osobą/rodziną w obszarze uświadomienia istoty straty życiowej jako podłoża każdej zmiany. Osoba z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, którym chętnie dzieli się zarówno podczas prowadzonych szkoleń, jak i spotkań indywidualnych. Ceni sobie pracę z ludźmi oraz dla ludzi, spełnia się jako wolontariusz i towarzysz w wędrówkach przez życie.
 
 
WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY ZNAJDZIECIE TUTAJ
KOMENTARZE
PODOBNE WPISY
Moda jest sztuką w Ferio Konin
Wernisaż fotografii i niecodzienny pokaz mody...
Golina w projekcie "Pod biało-czerwoną"
Burmistrz Goliny zachęca mieszkańców do głosowani...
WYSZUKIWARKA
ZAMKNIJ
NEWSLETTER
Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
ZAMKNIJ